UWAGA! Ten serwis używa cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki  

Pogotowie Dziennikarskie SDP

zaloguj się:
zarejestruj się

Konkurs dla mediów lokalnych rozstrzygnięty!

Konkurs dla mediów lokalnych

Redakcja

27.09.2014, 20:38
Patryk Salamon z Lovekrakow.pl oraz Robert Fiutek z naszgarbow.pl zwyciezcami konkursu Pogotowia Dziennikarskiego!

W ramach projektu Pogotowie Dziennikarskie odbył się konkurs dla mediów lokalnych, w którym zostały przyznane nagrody w dwóch kategoriach: dziennikarstwo śledcze oraz patronat medialny nad przedsięwzięciem, które najbardziej przyczyniło się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. 
Jury w składzie: Stefan Truszczyński, sekretarz generalny SDP i Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy, zadecydowało o przyznaniu następujących nagród:
- nagroda główna w kategorii dziennikarstwo śledcze – Patryk Salamon, za materiał „Prowokacja Lovekrakow.pl: Komitet konkursowy ZIO to siedlisko patologii” - publikacja doprowadziła do obnażenia sposobu kupowania przychylności prasy przez władze. Dziennikarze nie pozwolili  się skorumpować i nadali sprawie ogólnopolski rozgłos (przeczytaj rozmowę z Patrykiem Salamonem);
- wyróżnienia w kategorii dziennikarstwo śledcze: Bogumił Storch za cykl publikacji na temat powiązań władz miasta z inwestorem: „Syn polityka już zarabia na Trzech Koronach. Tata ma u niego etat”, „Wituszyński odchodzi z PiS: Pracowałem na budowie galerii”, „Nowe ulice, rondo: skorzysta biznesmen, zapłaci podatnik. Taka była umowa?” i Bartosz Oszczepalski za artykuł „Jak Zabłocki na prywatyzacji”, obnażający błędy urzędników Ministerstwa Skarbu Państwa przy prywatyzacji Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych.
- główna nagroda w kategorii Patronat medialny nad przedsięwzięciem, które najbardziej przyczyniło się do budowania społeczeństwa obywatelskiego na danym terenie – Robert Fiutek za cykl publikacji: „Garbowskie kontrole ciągle tajne”, „Nasz Garbów złożył do Wójta wniosek o udzielenie informacji publicznej odnośnie przeprowadzonych w gminie Garbów kontroli”, „Sierpień 2013 – kontrole w końcu odtajnione!” , które doprowadziły do zwycięstwa obywatelskiego, jakim było opublikowanie przez wójta dokumentacji odnośnie kontroli zewnętrznych Urzędu Gminy Garbów.
W kategorii „Bloger Roku” nagroda nie została przyznana.
Redakcja: Administracja
Redakcja

Komentarze:

~hzx thumbnail
~AlvinEmivy thumbnail
~20170609yuanyuan thumbnail
~TEN0330 thumbnail
~keyun thumbnail
~keyun 18.03.2016, 03:06
~xiaojun thumbnail
~xiaojun thumbnail
~xiaojun 29.12.2015, 04:32
~15925meiqing thumbnail
~wengdongdong thumbnail
~22 thumbnail
~daigege thumbnail
~daoi thumbnail
~daoi 25.08.2015, 10:34

http://www.hollisterclothing-store.net/
http://www.hollisteruksale.me.uk/
http://www.nikefreeruns.uk/

~LIN603 thumbnail
~a gdzie Krakusy thumbnail
~a gdzie Krakusy 27.09.2014, 18:50

Kurde w gminie Garbów mieszka 10 tys ludzi a w Krakowie prawie 800 tysiecy ale po komentarzach wygląda jakby było odwrotnie

~do nauczycielki thumbnail
~do nauczycielki 27.09.2014, 18:41

w Garbowie nie ma póki co uniwersytetów a poza tym to rodzice decydują do jakiej szkoły posyłają dzieci a nie urząd gminy...

~gość thumbnail
~gość 27.09.2014, 18:17

Ale nienawiść i zawiść z ludzi wychodzi. Szok. Też byście chcieli mieć pięćset metrową willę?
To skupcie się na pracy, a nie wyzywaniu porządnych obywateli, którzy pomagają innym.
Warto przeczytać za co tak bardzo pana Roberta próbują szkalować
http://naszgarbow.pl/wojt-firlej-mnie-oszukal-jak-to-sie-wszystko-zaczelo-i-co-sie-dzieje-obecnie/

~miłoścnik prawdy thumbnail
~miłoścnik prawdy 27.09.2014, 18:05

Za ujawnianie prawdy i mówienie jej w twarz płaci się wysoką cenę. Ale taka jest rola mediów.
Pana Jezusa skazali na śmierć krzyżową, bo powiedział samą prawdę!
A więc weź mój krzyż i chodź mnie naśladować.
Szacunek wielki za odwagę. A te pomówienia to i obrazy to właśnie ten krzyż.
A za łachudrę radzę udać się do sądu. SDP chętnie udostępni IP komputera.

~Kłamstwa wójta  thumbnail
~Kłamstwa wójta 27.09.2014, 18:03

Pan wójt Firlej a tutaj pan KarOl powyżej rozsiewają kłamstwa odnośnie wypadku w Borzechowie. Była w tej sprawie skarga na wójta. Kłamstwa są powtarzane za jednym jego "koleżką" (SLD). Zresztą co to ma wspólnego ze zwycięzcą konkursu.
Można poczytać o tym tutaj:
http://naszgarbow.pl/skargasokol/

~anna thumbnail
~anna 27.09.2014, 17:58

O widać że się sitwowisko poruszyło jak gęsi na garbowskich stawach...

~tom thumbnail
~tom 27.09.2014, 17:22

Układ calkiem przerażony. Widać pan wójcik ze stronnictwa władzy bo i styl zachowania i kłamstwa te same co wypowiada wójt Firlej. Bogu dziękować że są tacy ludzie jak pan Robert

~Pokrzepiony thumbnail
~Pokrzepiony 27.09.2014, 17:09

Po pierwsze ten Pan prowadzi działalność na terenie Lublina, jego dzieci chodzą do szkół publicznych w Lublinie, a szkoły te utrzymują się właśnie z podatków, to samo dotyczy licznych inwestycji infrastrukturalnych, które są prowadzone w mieście Lublin, gdzie rodzina Pana redaktora spędza gro czasu. Po drugie broni on obywatela nieświadomego swych praw i zupełnie zastraszonego przez lokalną władzę. Środowisko SDP docenia takich ludzi, którzy walczą z lokalną sitwą, mafią, grupą interesów. Jak zwał tak zwał, ale jak widać warto. Bo zaczynają robić porządki w papierach i wyzywają publicznie dziennikarzy od awanturników internetowych. To znaczy, że to boli! A powinno nie boleć, tylko być oczywistością w społeczeństwie obywatelskim. Gratulujemy!

Pogotowie Dziennikarskie

Rozprawy sądowe

CMWP SDP interweniuje

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP jest zaniepokojone prywatnym aktem oskarżenia spółki Qumak przeciwko red. Jarosławowi Jakimczykowi.

Dlaczego skazano dziennikarza

Poniżej przedstawiamy pełny wyrok wraz z usazadnieniem dotyczącym głośnej prowokacji dziennikarskiej Endy'ego Gęsiny Torresa.